• Úvodní strana
 • O nás
 • Akce
 • Fotogalerie
 • Členství
 • Sponzoring
 • Studijní materiály
 • Celostátní seminář Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a medializace výsledků III

  Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky pořádá začátkem listopadu v Brně seminář Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a medializace výsledků III. Seminář je určen zejména pokročilým studentům, kteří se připravují na svou účast v mezinárodních soutěžích.

  Termín konání: 1.-3. listopadu 2012

  Místo konání: Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno, Čichnova 23

  Do školy se od hlavního nádraží dostanete tramvají číslo 1, směr Bystrc, zastávka Vozovna Komín.

  Ubytování: internát Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví. Dvoupokojové (3+2 lůžka) buňky se společným sociálním zařízením. Hrazeno pořadatelem.

  Stravování: jídelna Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví. Studená snídaně, teplý oběd, teplá večeře. Pitný režim zajištěn po celý den. Hrazeno pořadatelem. K dispozici obchod Billa (cca 700 m chůze).

  Program

  Finální verzi programu neustále ladíme, aby byl pro účastníky co nejpřínosnější. Začínáme každý den 8.30, končíme cca ve 21.00. Po každé hodině (45 minut) následuje minimálně desetiminutová přestávka. Velká přestávka na oběd a večeři trvá 60 minut.

  Blok Tvorba práce SOČ: Naučíte se, jak zvolit vhodné téma práce, jak ho upřesnit, zúžit. Kde hledat informace pro svou práci, jak ji sepsat a upravit podle formálních požadavků. V rámci volitelného semináře se buď naučíte provést jednoduché dotazníkové šetření, nebo zjistíte, jak chránit výsledky své práce patentem.

  Blok Prezentace práce SOČ: Zjistíte, jak si správně připravit prezentaci či poster. Procvičíte si základní rétorické schopnosti, vyzkoušíte si veřejné vystupování. Seznámíte se s psychologickými technikami pro zvládání nesouhlasu poroty, metodami asertivity pro prosazení vlastních názorů.

  Blok Mezinárodní soutěže: Dozvíte se něco o postupovém systému v soutěži SOČ a návaznosti na různé mezinárodní soutěže. Od účastníků těchto soutěží zjistíte, jaké to tam skutečně je, a na co všechno se máte připravit.

  Kdo se může přihlásit

  Seminář je určen přednostně pro pokročilé soutěžící. Neodmítneme ani začátečníky, ale z kapacitních důvodů budeme dávat přednost následujícím dvěma skupinám:

  • Účastníci připravující se na mezinárodní soutěže
  • Soutěžící, kteří už se alespoň jednou účastnili SOČ (čím vyšší kolo, tím lépe)

  Seminář není určen pedagogickým pracovníkům! Účast na semináři je zdarma, pořadatel hradí ubytování, stravování, studijní materiály i práci lektorů. Účastníci si musí z vlastních prostředků zajistit dopravu do Brna a složit předem účastnický poplatek ve výši 300 Kč.

  Jak se přihlásit

  1. Pokud se chcete zúčastnit celostátního semináře Mezinárodní soutěže, příprava, prezentace a medializace výsledků III, musíte nejprve vyplnit přihlášku umístěnou na webových stránkách organizátora: www.snptm.cz/MS2012, a odeslat nejpozději do 14. října 2012.

  Upozornění: počet účastníků bude omezen ekonomickými možnostmi pořádajícího Sdružení.

  2. Všem přihlášeným zašleme do 21. října 2012 informaci o přijetí jejich přihlášky či odmítnutí. Potvrzení, nebo odmítnutí bude zasláno na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce, dbejte tedy na její správné vyplnění.

  3. Poté je potřeba aby účastníci neprodleně uhradili vložné ve výši 300 Kč na účet Sdružení (číslo účtu 181646299/0300 ČSOB a. s., Poštovní spořitelna). Variabilní, konstantní ani specifický symbol není nutný, dohledáme vás podle jména (nutno uvést celé jméno účastníka). Pro jistotu si ale na akci vezměte kopii potvrzení (stačí výpis z internetového bankovnictví apod.).

  Bez složení vložného nebudou přihlášení účastníci do celostátního semináře zařazeni. Řádně přihlášeným účastníkům, kteří se akce nezúčastní, budou fakturovány vzniklé náklady (asi 3 000 Kč), akceptujeme pouze vážné omluvy (např. potvrzení lékaře o nemoci).

  Dokumenty

  Dopis se základními informacemi

  Komentáře nejsou povoleny.